📣 Den dětí se blíží! 🎁 Využij až do 1.6. kód "DENDETI" a získej SLEVU 10% na cokoliv.

Celebrity jsou taky nerdi

Kdo je to nerd? A kdo je geek?

Nejdřív si představme pojem nerd. Nejobecnější definice říká, že to je někdo, kdo je zaměřený na úzce vymezenou oblast, často spojenou s internetem, počítačovými hrami, fantasy nebo sci-fi. Geek je něco podobného, ale jeho záběr je širší a mělčí – zajímá se o víc věcí s menší intenzitou. No a nerdovské koníčky jako barvení a hraní Warhammeru nebo D&D mají své příznivce i mezi světoznámými celebritami. Dneska ti představíme 5 z nich a to, čemu se věnují, plus na závěr zmíníme i nějaké sportovce. Jdeme na to!

Henry Cavill

henry-cavill-min

Oblíbený britský herec Henry Cavill, který ztvárnil roli Geralta z Rivie v Netflix zpracování Zaklínače (The Witcher), otevřeně přiznává svou lásku k Warhammeru 40k. Je vášnivým barvířem i hráčem a někdy se dělí o svůj progres i na Instagramu – třeba jak barví Adeptus Custodes.

henry-cavill-instagram

Prý všechny Warhammer 40k knihy už od dětství čte, jen tehdy neměl s kým hrát, tak se jen naučil pravidla. Dokonce řekl, že by si jednou chtěl zahrát ve Warhammer 40k filmu a že by rád pomohl i s jeho výrobou! Tak uvidíme, co přijde. Kromě Warhammeru má rád i svět World of Warcraft.

Tip: Nauč se, jak hrát Warhammer 40k. Všechno, co budeš potřebovat, najdeš v kategorii Warhammer 40 000. Potřeby pro barvení miniatur zase najdeš v kategorii Malování a modelářství. Pokud tě zajímá i Warhammer Age of Sigmar, doporučujeme článek Jak začít s Warhammerem

.

Terry Crews

terry-crews-min (1)

Terry Crews, herec a hráč amerického fotbalu, kterého většina z nás zná z reklamy na Old Spice, má zase rád Dungeons & Dragons. Zúčastnil se RPG scénáře pod vedením Matta Mercera z Geek & Sundry. Zahráli si one-shot ze světa World of Warcraft, kde si Terry zahrál roli orkského kováře Thodaka. Mimo to se Terry dostává do PC gamingu a stavění herních počítačů – jeden postavil svému synovi.

Tip: Jestli si chceš taky zahrát Dungeons & Dragons, podívej se na náš článek Jak začít hrát D&D. Všechno, co ke hře budeš potřebvovat, najdeš v kategorii Dungeons and Dragons

.

Vin Diesel

vin-diesel-min

Vin Diesel, jedna z hlavních hvězd filmové série Rychle a zběsile (Fast & Furious), je kromě svého hereckého výkonu známý i pro svou vášeň k Dungeons & Dragons. Důkazem může být  kniha, kterou sám napsal a hodnotí značku D&D skrz historii vlastního hraní. Mezi jeho oblíbené postavy patří barbaři a lovci čarodějnic. Navíc se proslýchá, že je i fanouškem světa Warhammer – toto nikdy neřekl na veřejnosti, ale podle jedné historky navštívil obchod Games Workshop a vyžadoval, aby zavřeli dřív, aby si mohl nerušeně zahrát. Když ho odmítli, koupil si aspoň Space Marines Blood Angels.

Stejně jako Terry Crews, i on byl hostem pořadu Geek & Sundry a zahrál si lovce čarodějnic Kauldera.

Jack Black

jack-black-min_1

Jack Black je živlem na filmových plátnech ve zběsilých hollywoodských komediích a kytaristou v kapele Tenacious D. Jak se ukázalo, i on má slabost pro značku Dungeons & Dragons. Zahrál si v kampani Lost Odyssey: Promised Gold v kolaboraci s IGN. Dungeon Mastera navíc dělala herečka Deborah Ann Woll a zúčastnil se třeba i Gaten Matarazzo, který se proslavil svou rolí Dustina ve Stranger Things.

Ed Sheeran

ed-sheeran-min

Ed Sheeran, jeden z nejúspěšnějších zpěváků současnosti, se už v roce 2015 podělil na svém Instagramu o to, že v šatně sestavuje armádu Space Marines a že se u toho cítí, jako by mu zase bylo 9 let. Takže jeho láska k Warhammeru trvá už asi dlouho! Na fotce se mimo Space Marines nachází i Bloodthirster – démon z řad temného boha Khorna.

ed-sheeran-space-marines-min

Celebrity a Pierko

Víš co je to Jianzi nebo Da Cau? U nás je tato hračka známá jako Pierko. Je to exoticky vypadající věcička s peříčky, která je uzpůsobená k tomu, aby se do ní kopalo a ona tak létala vzduchem. Její historie sahá až do dob před 2000 lety!

A spatřeny s ním byly celebrity jako Ryan Reynolds, princ William, Roger Federer, ale s Pierkem trénovala nožičky a kolínka i fotbalová hvězda David Beckham a taky týmy FC Barcelona, Crystal Palace nebo Aston Villa.

[Autor-Lucka]