Celebrity jsou taky nerdi

Kdo je to nerd? A kdo je geek?

Nejdřív si představme pojem nerd. Nejobecnější definice říká, že to je někdo, kdo je zaměřený na úzce vymezenou oblast, často spojenou s internetem, počítačovými hrami, fantasy nebo sci-fi. Geek je něco podobného, ale jeho záběr je širší a mělčí – zajímá se o víc věcí s menší intenzitou. No a nerdovské koníčky jako barvení a hraní Warhammeru nebo D&D mají své příznivce i mezi světoznámými celebritami. Dneska ti představíme 5 z nich a to, čemu se věnují, plus na závěr zmíníme i nějaké sportovce. Jdeme na to!

Henry Cavill

henry-cavill-min

Oblíbený britský herec Henry Cavill, který ztvárnil roli Geralta z Rivie v Netflix zpracování Zaklínače (The Witcher), otevřeně přiznává svou lásku k Warhammeru 40k. Je vášnivým barvířem i hráčem a někdy se dělí o svůj progres i na Instagramu – třeba jak barví Adeptus Custodes.

henry-cavill-instagram

Prý všechny Warhammer 40k knihy už od dětství čte, jen tehdy neměl s kým hrát, tak se jen naučil pravidla. Dokonce řekl, že by si jednou chtěl zahrát ve Warhammer 40k filmu a že by rád pomohl i s jeho výrobou! Tak uvidíme, co přijde. Kromě Warhammeru má rád i svět World of Warcraft.

Tip: Nauč se, jak hrát Warhammer 40k. Všechno, co budeš potřebovat, najdeš v kategorii Warhammer 40 000. Potřeby pro barvení miniatur zase najdeš v kategorii Malování a modelářství. Pokud tě zajímá i Warhammer Age of Sigmar, doporučujeme článek Jak začít s Warhammerem

.

Terry Crews

terry-crews-min (1)

Terry Crews, herec a hráč amerického fotbalu, kterého většina z nás zná z reklamy na Old Spice, má zase rád Dungeons & Dragons. Zúčastnil se RPG scénáře pod vedením Matta Mercera z Geek & Sundry. Zahráli si one-shot ze světa World of Warcraft, kde si Terry zahrál roli orkského kováře Thodaka. Mimo to se Terry dostává do PC gamingu a stavění herních počítačů – jeden postavil svému synovi.

Tip: Jestli si chceš taky zahrát Dungeons & Dragons, podívej se na náš článek Jak začít hrát D&D. Všechno, co ke hře budeš potřebvovat, najdeš v kategorii Dungeons and Dragons

.

Vin Diesel

vin-diesel-min

Vin Diesel, jedna z hlavních hvězd filmové série Rychle a zběsile (Fast & Furious), je kromě svého hereckého výkonu známý i pro svou vášeň k Dungeons & Dragons. Důkazem může být  kniha, kterou sám napsal a hodnotí značku D&D skrz historii vlastního hraní. Mezi jeho oblíbené postavy patří barbaři a lovci čarodějnic. Navíc se proslýchá, že je i fanouškem světa Warhammer – toto nikdy neřekl na veřejnosti, ale podle jedné historky navštívil obchod Games Workshop a vyžadoval, aby zavřeli dřív, aby si mohl nerušeně zahrát. Když ho odmítli, koupil si aspoň Space Marines Blood Angels.

Stejně jako Terry Crews, i on byl hostem pořadu Geek & Sundry a zahrál si lovce čarodějnic Kauldera.

Jack Black

jack-black-min_1

Jack Black je živlem na filmových plátnech ve zběsilých hollywoodských komediích a kytaristou v kapele Tenacious D. Jak se ukázalo, i on má slabost pro značku Dungeons & Dragons. Zahrál si v kampani Lost Odyssey: Promised Gold v kolaboraci s IGN. Dungeon Mastera navíc dělala herečka Deborah Ann Woll a zúčastnil se třeba i Gaten Matarazzo, který se proslavil svou rolí Dustina ve Stranger Things.

Ed Sheeran

ed-sheeran-min

Ed Sheeran, jeden z nejúspěšnějších zpěváků současnosti, se už v roce 2015 podělil na svém Instagramu o to, že v šatně sestavuje armádu Space Marines a že se u toho cítí, jako by mu zase bylo 9 let. Takže jeho láska k Warhammeru trvá už asi dlouho! Na fotce se mimo Space Marines nachází i Bloodthirster – démon z řad temného boha Khorna.

ed-sheeran-space-marines-min

Celebrity a Pierko

Víš co je to Jianzi nebo Da Cau? U nás je tato hračka známá jako Pierko. Je to exoticky vypadající věcička s peříčky, která je uzpůsobená k tomu, aby se do ní kopalo a ona tak létala vzduchem. Její historie sahá až do dob před 2000 lety!

A spatřeny s ním byly celebrity jako Ryan Reynolds, princ William, Roger Federer, ale s Pierkem trénovala nožičky a kolínka i fotbalová hvězda David Beckham a taky týmy FC Barcelona, Crystal Palace nebo Aston Villa.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení