První D&D rozšíření tohoto roku - Keys from the Golden Vault

keys

I když je Dungeons &Dragons už relativně stará hra, popularita ji rozhodně neubývá. Je to i pro to, že ji americká společnost Wizards of the Coast neustále dělá více a více atraktivní pro všechny hráče. Pravidelně tak vydávají různé produkty a hlavně sourcebooky, které hráčskou zkušenost obohatí na úplně jinou úroveň. Tentokrát si pro nás chlapci a děvčata z Wizards of the Coast připravili knižní rozšíření Keys from the Golden Vault.

Jak už název napovídá, skutečně se bude jednat o ,,loupežní“ dobrodružství a honičku za pokladem. Tvoje skupinka bude přijímat mise od záhadné organizace Golden Vault, díky které zažijete nezapomenutelnou jízdu světem lupičů a podsvětí. Nemysli si však, že to bude jen o rychlém zbohatnutí. Tenhle příběh tě taky zavede k artefaktům, o kterých jsi ani nesnil. Jestli si chceš vyzkoušet plížení skrz střežené prostory, sbírání informací, plánování akce nebo krádež legendárního pokladu, tohle rozšíření je jednoznačně pro tebe. Můžeš na to jít s pomalou strategií, nebo se rovnou vrhnout do akce. D&D už samo o sobě ponouká kopec kreativní zábavy a nejnovější rozšíření ji jenom znásobí.

Jako dungeon master budeš před sebou mít opravdu široké spektrum možností. Knížka obsahuje 13 dobrodružství vhodných pro levely 1-11, které můžeš odehrát jednorázově, nebo zakomponovat do větší kampaně. To, jak se rozhodneš je použít se svou skupinkou je jen a jen na tobě. Vždyť žádný ze sourcebooků tě nenutí se ho držet stoprocentně, a tak ho můžeš použít dle své vůle. Keys from the Golden Vault však do světa Dungeons & Dragons nepřináší žádné nové classy ani rasy a je zaměřeno čistě na příběhovou linku a akci. K ní ale přidává rivalské gangy zlodějů, mapy pro plánování a také množství komplikací.

Sourcebook vyšel 21. února v Severní Americe a Pacifiku, do našich končin se ale dostane už dnes, tedy 24. března. Cena se zatím pohybuje podle prodejců a typů kopie od 30$ do 60$. V mezičase nezapomeňte mrknout i na náš článek se zajímavostmi o připravovaném filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů!

[Autor-FYFTtalent]