Vrať se s pokémony do Kanta

poke

Milovníci první generace Pokémonů zbystřete! Již teď je jasné, že si fanoušci kapesních monster z první edice dokonale smlsnou!

Ale popořadě. Pojď si se mnou ve zkratce zrekapitulovat novinky, které se ve světě Pokémonů udály a na co se komunita může v příštích týdnech těšit! 
Před několika týdny se nadšencům Pokémonů naskytla možnost rozloučit se skrze expanzi "Crown Zenith" s edicí Sword & Shield, která kartičkový svět Pokémonů doprovázela od roku 2020.

Koncem Března se pak objevila novinka v podobě nové éry nesoucí název "Scarlet & Violet", která kromě hromady nových "ex" a "Tera" Pokémonů, trenérů a dalšího, představila i novinku v podobě stříbrných okrajů karet, kterými nahradila dosavadní žlutou. Tu jsme na této TCG mohli vídat již od devadesátých let a prvních "Base setů". U spousty lidí se ukázala ne úplná spokojenost s tímto rozhodnutím. Třeba mně osobně to však přijde jako zajímavá změna. Například kovoví Pokémoni, nebo Supporter karty s novými okraji vypadají, vážně skvěle.

Začátkem Června se u prodejců objevila první rozšíření ke "Scarlet & Violet", nesoucí název "Paldea Evolved". Jak hráči, tak sběratelé mohli rozšířit své portfolio například o nový Elite Trainer Box (který je za mě velmi zdařilý), boostery a další produkty. Hráči hry samotné díky "Paldee" dostali velmi zajímavé karty. Namátkou tu zmíním například nové Speciální energie "Luminous Energy", která lehce připomíná starší "Aurora Energy" nebo třeba "Jet Energy" která hráči umožní po připojení k Pokémonovi na benchi jeho okamžitou výměnu za aktivního Pokémona. Za mě však prozatím nejzajímavější speciální Energií je "Reversal Energy", která zastoupí hned 3 body energie najednou! Ovšem Pokémon ke kterému je karta připojena musí splňovat to, že nesmí mít "rule box", nesmí být "Basic" a hráč samotný musí mít více Prize karet, než soupeř. Pokud některou podmínku hráč nesplňuje, karta samotná vydá pouze za jednu Colorless energii…

Uvidíme, jak se nakonec nové karty ukáží v praxi. Najít si však například přes Arceuse VSTAR právě "Reversal Energy" společně s "Gardenia's Vigor" nám dává potenciál Pokémona s pěti energiemi za jedno kolo!

No, nechme se překvapit :)

"Obsidian Flames" je název edice, na kterou si musíš ještě pár týdnů počkat. Na prodejních pultech by se anglická verze měla objevit 11. Srpna a můžeš se těšit na více než 190 nových karet. Tato edice nabídne staré známé Pokémony jako třeba Tyranitar, Charizard nebo Dragonite. Zajímavostí by mělo být, že například první dva zmínění by se měli objevit jako nové typy! Charizard jako temný a Tyranitar místo klasického bojového nebo temného bude bleskový!

Oznámený "Obsidian Flames" Elite Trainer Box by měl být s ilustrací Charmandera, takže další kousek do sbírky pro milovníky tohoto ohnivého stvoření.

Na podzim by však měla pro komunitu přijít absolutní bomba!

Japonská verze sice vyšla již 16. Června, zbytek světa si však počká do 22. Září. A o čem že to mluvím?

Úplně první generace Pokémonů dostane díky Scarlet & Violet své vlastní rozšíření! Na sociálních sítích už najdeš spoilery karet z této edice, která nese název "Scarlet & Violet 151" a hlavní tváří je mystický Mew. Celá "151" je situována do bílé barvy s malými obrázky Pokémonů z první generace a díky tomu se vrátíš na legendární region Kanto! Můžeš se těšit na Elite Trainer Box s obrázkem a pěknou promo kartou spícího Snorlaxe. Dále jsou pak samozřejmostí boostery, tinky nebo třeba Ultra Premium Kolekce se znázorněním již zmíněného Mew. Na oficiálních stránkách Pokémonů již bylo ukázáno pár karet v anglickém jazyce z nadcházející “151” a to konkrétně Bulbasaur, Charmander, Squirtle a ex karta Mew. No nejsou arty vskutku báječné? Ten Bulbasaur přímo lahodí očím!

151 ETB

Tímto releasem tvůrci jistě potěší širokou škálu sběratelů i hráčů a to nejen ty, kteří hru začali vnímat a hrát třeba už před 10 lety, ale i naprosté nováčky, kteří nepatří mezi fanoušky moderních Pokémonů, ale pro první generaci mají slabost. Doufejme, že se díky tomuto kroku vývojářů ke hraní a sbírání dostanou i lidé tímto úžasným TCG nepolíbení.

A co ty? Posbíráš je všechny?

PRO FYFT NAPSAL ADAM ŠÍDLO

 

[Autor-FYFTtalent]