Pokémon Crown Zenith – stylové rozloučení se Sword and Shield?

Ať už jdou Pokémonní kartičky mimo Vás, nebo jste nadšení fanoušci kapesních monster v TCG podobě, tak jedna věc je jistá. Edice Sword and Shield dosáhla svého konce a ukončuje své působení zajímavým počinem s názvem “Crown Zenith”. Dne 20.1 se edice dočkala svého releasu v anglické verzi (v japonsku vyšla již v prosinci minulého roku) a představuje celkem 230 karet, mezi kterými najdeme kromě Pokémonů z novějších edic, také staré známé tváře, jako Pikachu, Mew, Mewtwo, Eevee, Rayquaza, nebo snad všemi milovaného Charizarda.

Na své si však přijdou nejen hráči, ale samozřejmě také sběratelé této karetní mánie. V edici najdeme spoustu nádherně zpracovaných karet, které potěší snad každého Pokémon nadšence. Mně osobně přijdou alternativní arty například “Cynthia's Ambition” nebo Laprase naprosto úžasné a chtěl bych je mít ve své sbírce????


Jako velmi zajímavý nápad mi přijde zavedení nových Supporter karet, které na sobě nově budou mít i autogram, nebo také 9 speciálních kartiček, které když poskládáme v daném pořadí vedle sebe, vznikne z nich jeden krásný velký obrázek zobrazující známé Pokémoní tváře, včetně Pikachu, v jejich přirozeném prostředí.

Crown Zenith vyšel hned s několika produkty. Momentálně u nás můžeme zakoupit Elite Trainer Box, ve kterém kromě standardu jako například obaly, boostery, nebo kostky najdeme také promo kartu Lucaria VSTAR a dále dvě Crown Zenith V kolekce – Regidrago V a Regieleki V. V těch nalezneme 4 doplňkové balíčky, 2 promo karty a 1 jumbo kartu.

V příštích měsících budou vycházet samozřejmě další produkty, jako Mini tinky, nebo Pin kolekce. Na jejich release si ovšem budeme muset ještě počkat.

Za mě obsahuje Crown Zenith opravdu hodně pěkných karet, které potěší jak sběratele, tak hráče. Uvidíme, jestli alternativní arty jednotlivých karet dokáží nabrat na stejné, nebo třeba i vyšší oblíbenosti než některé kartičky ze starší edice Evolving Skies. Povede se jim to? No… budou to mít sakra složité…

Pro FYFT napsal Adam Šídlo

[Autor-FYFTtalent]