Brambora zachránila hrdiny! - Recenze na film D&D: Čest zlodějů

Ahoj! Pokud patříš mezi fanoušky RPG her, určitě jsi slyšel/a o filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, který se nedávno objevil na filmových plátnech. Jak už z názvu vyplývá, film je inspirován populární deskovou hrou Dungeons & Dragons a přináší divákům napínavý příběh plný dobrodružství, magie a neuvěřitelných příšer.

S touto událostí se pojí i náš uběhlý event, kdy celá FYFTcrew vyrazila do kina a někteří z vás, u toho byli taky! Na našem webu byly k dispozici zvýhodněné vstupenky a kdokoliv mohl jít na premiéru s námi.

Pokud ti tato příležitost unikla, nemusíš se bát, určitě se podobné akce budou opakovat. Stačí sledovat náš instagram a facebook, abys byl/a v obraze a nezmeškal/a další plánované události. 

Celkem se nás sešlo 22 a společně jsme si užili skvělý tématický filmový večer. Před začátkem filmu jsme se chopili losování tomboly a náš člen Franta vylosoval výherce, který si odnesl domů stylový D&D korbel.

Tip: Pokud tě zaujal svět D&D, můžeš si přečíst článek Jak začít s D&D a mrknout se na naší D&D sekci.

Samozřejmě jsme si neodpustili natočit parádní videjko a každý z nás přidal své hodnocení filmu.

A jak film hodnotíme?

Scénáristům se povedlo věrně přenést atmosféru deskové hry na filmová plátna a jako hráč D&D si tak můžeš vychutnat podobný zážitek, jako při hraní samotné hry, ale tentokrát ve vizuálně úchvatném provedení. 

Vtipy, triky, zvraty, všechno ve filmu dokonale funguje. Nechybí ani svérázná partička hrdinů, kterou nejde nemilovat. Zápletka je příjemně přímočará a drží se při zemi, ani nevadí, že nijak zvlášť nepřekvapí, protože originalita je všude kolem.

Podtrženo sečteno, film Dungeons & Dragons: Čest Zlodějů je za nás non-stop epická fantasy adventura narvaná akcí a humorem, při které se rozhodně nebudeš nudit. Takže pokud máš rád/a dobrodružství, magii a epické bitvy, neváhej a vydej se do kina!

DnD

Tak co, zaujali jsme tě? Ne? Pokud nechceš jít na D&D do kina úplně naslepo, rádi ti prozradíme alespoň část příběhu.

Po smrti své ženy začal bard a bývalý harfeník Edgin vydělávat peníze tak trochu nekalým způsobem. Společně se svou partičkou zlodějíčků kradou vzácné artefakty původním majitelům a následně je prodávají jiným. 

Edgin touží po tom, aby mohl přivést svou ženu zpět k životu, a tak se rozhodl ukrást tabulku zmrtvýchvstání, která by mu v tom mohla pomoci. Musí se proto vloupat do přísně střežené citadely harfeníků, kde se nachází mnoho cenných artefaktů, včetně tabulky zmrtvýchvstání.

Jak to tak bývá, loupež se nevydaří podle plánu a partička zlodějíčků je chycena při činu. Díky zpomalovacímu kouzlu, které Edgina a Holgu uvěznilo v čase, se artefakt dostane do nesprávných rukou. A stejné ruce se chopí i Edginovy dcery Kiry.

Edginovi s Holgou se po dvou letech podaří uniknout z vězení. Naneštěstí zjišťují, že Forge se stal lordem z Neverwinteru a si podmanil celé město. Aby toho nebylo málo, Forge si získal i náklonnost Edginovi dcery Kiry, které o loupeži za tabulkou zmrtvýchvstání neřekl úplnou pravdu.

dungeons-and-dragons-honor-among-thieves

Edgin s Holgou se však hodlají pomstít a získat Kiru i tabulku zpět. Příležitost, kdy to udělat, jim poskytne sám Forge. Rozhodl se totiž obnovit hry světla v bájném, neustále se měnícím bludišti naplněném těmi nejhrozivějšími monstry. 

Do města přijedou nejbohatší lidé země se svými poklady, které mohou použít jako sázky do hry, a uloží si je k Forgeovi do trezoru, který pak stačí “jen” vykrást. V tomto trezoru se ukrývá i tabulka zmrtvýchvstání, ke které se chce Edgin dostat.

Na tuhle výpravu ovšem jen dva nestačí. Do své party přiberou čaroděje Simona, který jim kdysi pomáhal krást, druidku Doric, která se jako měňavec dokáže proměnit od malé žížalky po velkého Medvýra a ušlechtilého rytíře se znamením rudých mágů.

Trezor chrání mocné kouzlo, které dokáže odrazit jen helma konjunkce, která se ukrývá v Temné říši, kterou střeží drak. Dokáží naši hrdinové helmu získat, prolomit kouzlo, které střeží trezor a dostat se k tabulce zmrtvýchvstání?

A zachrání hrdiny opravdu brambora? 🥔

P1016938

[Autor-Lucka]