Underworlds - kombinace wargamingu a deskové hry?

Ahoj, jsi zarytý deskovkář, ale rád/a bys zaplul/a do světa Warhammeru? Tak to jsi tu správně. Právě pro tebe je jako ušitá wargamingová deskovka Warhammer Underworlds. Jde o kombinaci wargamingu a deskové hry a to konkrétně ze světa Age of Sigmar. Z deskovek si bere hrací plochu a malé rozměry, z wargamingu zase boj s figurkami. 

Obrovskou výhodou Underworlds je přístupnost. Stačí ti základní krabice a můžeš s kamarádem hrát. Navíc nemusíš být žádný velký modelář. Figurky jsou navrženy tak, aby se snadno složili i bez lepidla a tím, že máš málo modelů rychle si svou warbandu nabarvíš. 

Warbandy si vybíráš opravdu z široké škály fantasy ras, jako jsou Stormcast Eternals, Skaveni, Orrukové a mnoho dalších. Hra je v tomto směru opravdu vyvážená a ty si tak můžeš vybrat přesně takovou warbandu, jaká sedí tvému hernímu stylu.

 

Hra Underworlds tě přenese do světa Age of Sigmar, ovšem jen do jednoho konkrétního prostředí. Například krabice Harrowdeep se odehrává v hlubokém jeskynním labyrintu přezdívaným jako propast nočních můr, kde samo světlo chřadne a umírá.

A jak se Underworlds hraje? Hráči proti sobě stojí se svými týmy a snaží se na hrací ploše uhrát co nejvíc bodů. Ty se sbírají samozřejmě skrze souboj, ale i plněním úkolů a dalších cílů. Ačkoli je hra poměrně svižná, skrývá v sobě mnoho možností hraní a taktizování.

Na poměry Warhammeru je tu neobvykle velké zapojení karet. Podobně jako v pokémonech nebo MTG si stavíš svůj balíček z karet, jak specifických pro danou warbandu, tak společných pro všechny hráče a jejich zahráváním pak ovlivňuješ průběh hry.

 harrowdeep

Warhammer Underworlds je hra, do které snadno naskočíš a získáš přehled, jak se zhruba hrají jednotlivé armády ve Warhammeru. Díky formátu deskovky zabere málo místa a zahraješ si prakticky kdekoliv, kde můžeš rozložit hrací plochu

Často se v ní hrají i turnaje, takže není problém potkat další hráče. Jen je třeba počítat s tím, že pro dobré výsledky budeš muset věnovat hraní a taktizování o dost víc času, než když si zahraješ jen tak s kamarády po škole.

Krabička s warbandou stojí pár stovek, takže ti stačí složit figurky, poskládat jim balíček a můžeš vyrazit na turnaj. Jak v pokémonech a MTG, tak i v Underworlds často potřebuješ balíček měnit podle karet z nových edic. 

Ne že by se nedalo hrát s tím, co máš v základu, pro hraní s kamarády to stačí bohatě. Ale v případě turnajů už to chce sledovat, jaké nové karty vycházejí, jaké odrotují či případně dostanou na turnaje ban a podle toho svůj balíček měnit.

[Autor-Lucka]