Top 10 rozšíření základních her

Taky se občas bojíš "investovat" do deskové hry, protože máš obavy, že tě brzy omrzí? Naštěstí vydavatelství deskových her myslí i na to! Proto u desítek deskových a karetních her pravidelně vychází nová a nová rozšíření, která leckdy změní hru úplně od základu! 

Dali jsme dohromady seznam TOP 10 rozšíření základních her, které musíš mít! Možná se ptáš "A co až budu mít základní hru i všechna rozšíření?" U spousty her vyšly i další samostatné hry, inspirované základní hrou - zkrátka takové další edice, takže můžeš vyzkoušet i ty!

Zaklínač: Starý svět (Blackfire)

 • Zaklínač: Starý svět (základní hra)
  Staň se zaklínačem, postav se nebezpečným bestiím a vyprávěj svůj vlastní příběh v epické deskové hře. Sleduj stopy nestvůr, získej karty akcí k rozvinutí svých dovedností a nauč se nové bojové techniky. A především…přežij kombinaci útoků a zaklínačských znamení, abys odvrátil/a nápor zkázy!

 • Zaklínač: Starý svět - Legendární lov (rozšíření)
  Legendární lov je rozšíření, které přidává 7 nových velkých miniatur netvorů, 7 karet monster, a další žetony a karty.

 • Zaklínač: Starý svět - Mágové (rozšíření)
  Mágové je rozšíření, které přidává 5 nových miniatur mágů, 140 karet akcí a 20 karet trofejí, včetně všech potřebných herních komponentů pro jejich plné zapojení do hry.

 • Zaklínač: Starý svět - Skellige (rozšíření)
  Skellige je rozšíření, které přidává nová námořní dobrodružství, miniaturu netvora Dagona, 3 miniatury lodí a mnoho dalšího.

 

Divukraj (REXhry)

 • Divukraj (základní hra)
  Divukraj je půvabná budovatelská karetní hra, která se odehrává v nádherném údolí osídleném lesními tvory. Těm již začíná být jejich domovina malá, a tak se vydávají dál, obsadit nová území a vybudovat nová města.

 • Divukraj: Perlava (rozšíření)
  Perlava je první rozšíření základní hry, které tě zavede do prostředí dechberoucí lesní říše. Přináší novou herní desku, která se přikládá z boku k původnímu hernímu plánu - deska představuje říčku, kam můžeš posílat své žabí vyslance sbírat novou surovinu - perly. 

 • Divukraj: Zvonkobraní (rozšíření)
  100 let uběhlo od založení Everdell (Divukraje) a je čas slavit prostřednictvím nového rozšíření Zvonkobraní! Divukraj se ještě více rozroste a přinese nové zážitky - čekají tě nová zvířátka, schopnosti, lokace a možnost hrát až v 6 hráčích.

 • Divukraj: Skalověží (rozšíření)
  Prozkoumej Skalověží a objev nezmapované oblasti! Čekají tě nové karty počasí a objevů, a hlavně noví zvířecí pomocníci, na kterých můžou zvířátka jezdit. 

 

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (Blackfire)

 • Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (základní hra)
  Strategická desková hra, která potěší fanoušky budovatelských strategií a stejnojmenné série videoher. Díky variabilní mapě a náhodným úkolům nejsou žádné dvě hry stejné - hraj stokrát a pokaždé jinakVyber si jeden z 8 národů, zvol správnou strategii a doveď svůj národ ke slávě!

 • Sid Meier’s Civilization: Nový Úsvit - Terra Incognita (rozšíření)
  Rozšíření přináší 5. hráče do hry, nové armády, které se musí hýbat po mapě, dalších 10 nových národů, nové cíle a spoustu dalšího. 5 akcí se rozrostlo na 6 a každý národ má jednu unikátní kartu zaměření, kterou si může zvolit během vylepšování.

 

Labilní jednorožci (Blackfire)

 • Labilní jednorožci (základní hra)
  Další šílená hra od tvůrců Výbušných koťátek, tentokrát s jednorožci! Pravidla hry jsou naprosto triviální - zahraješ kartu, vyhodnotíš její efekt, dobereš kartu. Nic víc, nic méně, ale právě v jednoduchosti a vtipných interakcích (a ilustracích) spočívá síla této hry.

 • Labilní jednorožci: Dobrodružství (rozšíření)
  Rozšíření Dobrodružství obsahuje 54 epických hracích karet, kterými můžete frustrovat, sabotovat a naprosto zničit své soupeřeVzrušující dobrodružství čeká! Až tvoje cesta skončí, budeš se koupat ve zlaťácích, nebo se ponoříš do hlubin truhly Davyho Jonese?

 • Labilní jednorožci: Draci (rozšíření)
  Přesuň tvoji partii hry Labilních jednorožců do oblak. V rozšíření Draci na tebe čeká 54 karet točících se kolem draků. A to ať se bude jednat o karty vylepšení, zhoršení, kouzel či nových jednorožců.

 • Labilní jednorožci: Duhová Apokalypsa (rozšíření)
  V rozšíření Duhová apokalypsa na tebe čeká obsah balíčků Pruhy duhy a Apokalypsa, které byly dříve součástí kickstarterové kampaně ke hře Labilní jednorožci.

 

Dixit (Asmodee)

 • Dixit (základní hra)
  Oblíbená deskovka Dixit s nádherně ilustrovanými tarotovými kartami. Ideální hra jak pro partu kámošů, tak pro rodinu s dětmi. Vymýšlej neskutečné množství příběhů - čím více fantazie do vyprávění vložíš, tím bude větší legrace. Hru můžeš hrát pořád dokola a stejně nevíš, čím tě příště překvapí. Fantazie nezná meze!

 • Dixit Odyssey (rozšíření)
  Rozšíření deskové vyprávěcí hry Dixit, ale i samostatná hra, která nabízí novou desku a možnost hrát až v 12 lidech! Místo hlasovacích žetonů jsou zde kolíčky a hlasovací karty - ne příliš šťastné řešení, ale s novými pravidly můžeš hrát i ve dvojicích.

 • Dixit: Memories (rozšíření)
  Pokud už znáš původní karty nazpaměť, zajisté ti přijde vhod celkem 84 zbrusu nových obrázkových karet, které vnesou do tvého hraní nový vítr a poskytnou další hodiny a hodiny zábavy.

 • Dixit: Journey (rozšíření)
  Další rozšíření hry Dixit přináší další porci skvělé zábavy a fantazie. Můžeš si zahrát pouze s novými kartami, kdy tě během první partie budou čekat neustále nová překvapení, nebo karty z rozšíření přimíchat mezi karty ze základního balení.

 

Bang! (Albi)

 • Bang! (základní hra)
  Bang! - jedna z nejpopulárnějších karetních her, kterou by měl mít každý. Když se potká muž s pistolí s mužem s winchestrovkou, dá se říct, že ten s pistolí je mrtvý muž... pokud ovšem jeho pistole není vulkanická! Bang, Bang, Bang! Kdo z této přestřelky nakonec vyjde jako vítěz?

 • Bang! Město duchů (rozšíření)
  Připrav se na rozšíření, které nevnáší do hry jen jedno rozšíření, ale rovnou dvě - Dodge City a High NoonČekají tě nové karty, postavy a s nimi i nové možnosti. Dodge City je lidnaté, chaotické, rušné a hlavně nebezpečné město. Musíš bránit právo a pořádek. Troufneš si nebo radši počkáš na High Noon (pravé poledne), kdyto bude teprve zajímavé?

 • Bang! Vlaková loupež (rozšíření)
  Vlak byl přepaden! Zvládnete jej ubránit nebo se stanete spolupachateli přepadení a ukořistíte si i něco pro sebe? Čeká tě zcela nový mechanismus vlaku, kde můžeš získat zajímavé výhody, navíc tohle rozšíření přináší do hry nové postavy a karty. Vlakovou loupež spoluvytvářeli čeští a slovenští herní autoři i hráči. 

 • Bang! - Ozbrojení a nebezpeční (rozšíření)
  Dorazila zásilka nového zboží - ale pozor, samé nebezpečné zbraně. Pokud je využiješ zavčas pro svůj prospěch, můžeš zvítězit, pokud budeš ale pomalý, může je využít soupeř. Čekají tě nové karty - postavy, které můžou změnit hru či karty nebezpečí, které mají oranžový okraj a na první pohled se chovají stejně jako modré karty.

 

Harry Potter: Boj o Bradavice (REXhry)

 • Harry Potter: Boj o Bradavice (základní hra)
  Kooperativní karetní fantasy hra pro celou rodinu. V roli studentů (Harry, Ron, Hermiona a Neville) budeš bojovat proti silám zla. Čeká tě 7 školních roků, kde s každým rokem přijdou nové výzvy, ale i tvoje postava nabude nové schopnosti.

 • Harry Potter: Boj o Bradavice - Obludné obludárium (rozšíření)
  V tomto rozšíření najdeš postavu další hrdinky - Lenky Láskorádové, a také budeš čelit řadě různých tvorů a těžkých setkání. Čekají tě nové bradavické karty a nové karty školních trestů, stejně tak jako více možností, jak pracovat s balíčkem. To vše ve čtyřech nových scénářích, které v téhle krabici najdeš!

 • Harry Potter: Boj o Bradavice - Lektvary a zaklínadla (rozšíření)
  Druhé rozšíření rodinné deck-buildingové hry Harry Potter Boj o Bradavice. V tomto rozšíření najdeš postavu další hrdinky - Ginny Weasley, speciální zaklínadla, která sílí podle toho jak jsi zraněn/a a míchání všemožných lektvarů.

 

Karak (Albi)

 • Karak (základní hra)
  Česká rodinná hra, která má velmi jednoduchá pravidla. Zhosti se role hrdiny, který vyráží do labyrintu pod hradem Karak, bojuj s nestvůrami, získávej zbraně a hledej poklady. Každý hrdina má dvojici unikátních schopností a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství.

 • Karak: Regent (rozšíření)
  Karak: Regent je první rozšíření s novými postavami, dílky labyrintu, nepřáteli a pánem Karaku. Nový herní režim umožňuje jednomu hráči zhostit se pána Karaku, padlého vládce a pokusí se navrátit jeho dávnou moc

 • Karak - Sidhar, Kirima & Elspeth (rozšíření)
  Další rozšíření pro ty, kteří chtějí pozvednout hru o úroveň výš. Karak - Sidhar, Kirima & Elspeth obsahuje 3 nové hrdiny - alchymistu Sidhara, lovkyni Kirimu a princeznu válečnici Elspeth.

 

Válka o Prsten: Druhá edice (Rexhry)

 • Válka o Prsten: Druhá edice (základní hra)
  Válka o Prsten je epická desková hra, ve které se střetnou síly dobra a zla ve světě legendárního Pána prstenů od J.R.R. Tolkiena. Jedna z hráčů se ujme svobodných národů Středozemě, druhý se pak stane Temným pánem Sauronem.

 • Válka o Prsten: Páni Středozemě (rozšíření)
  Posuň zážitek z této epické deskové hry na další úroveň! Rozšíření ti do hry přidá spoustu nových elementů, ať již se jedná o prsteny moci s konkrétními schopnostmi či o nové postavy do hry. Nově se tak ve Válce o prsten můžeš setkat s novými postavami jako třeba s Elrondem, Galadriel či Balrogem a Gothmogem.

 • Válka o Prsten: Válečníci Středozemě (rozšíření)
  Objev nové strategie a herní možnosti, které hře vtisknou novou hloubku a promění hru v ještě větší výzvu! Záhadní enti, Mrtví muži z Šeré Brázdy, velcí orli z Mlžných hor, umbarští korzáři, divocí horalé z Vrchoviny či obří pavouci z Temného hvozdu a Mordoru, ti všichni teď mají vlastní figurky a zvláštní schopnosti!

 

Root (Fox in the Box)

 • Root (základní hra)
  Root je dobrodružná válečná hra, ve které soupeříš v roli zvířátka o nadvládu nad lesemHra je velmi kontaktní a v porovnání s jinými hrami dost originální. Věř, že tě čeká nevšední herní zážitek. Pomocí karet provádíš různé akce a získáváš kontrolu nad mýtinami.

 • Root: Rozšíření Říčního lidu
  Rozšíření přidává dvě hratelné frakce Říčního lidu a Ještěřího kultu, dále v něm najdeš druhou postavu Tuláka a Mechanickou Markýzu, která tě může potrápit jako protivník v kooperativní nebo samostatné hře. Nechybí ani další žetony a karty.

 • Root: Rozšíření Podzemní říše
  Druhé rozšíření přidává další dvě hratelné frakce Krkavčího spiknutí a Podzemního hrabství. Čeká na tebe i oboustranná herní deska se dvěma zcela novými mapami – jezerní a horskou. Objev nové prvky, jako je vor na jezeře nebo horský průsmyk.

 • Root: Mechanické rozšíření
  Mechanické rozšíření pomůže všem, kteří nemají dostatek spoluhráčů pro hraní za více frakcí. Přidává do Lesní říše hrou řízené protivníky v podobě Mechanické Markýzy 2.0, Automatizované Aliance, Tulákobota a Robotických Orlů.