Modern Horizons 2 – nový set MtG

18. 6. 2021 vychází nový set Magic: The Gathering s názvem Modern Horizons 2. Navazuje na set Modern Horizons vydaný před dvěma roky. Tato novinka se nijak netýká formátu Standard, je, jak už název napovídá, pro hráče formátu Modern. Karty, které v tomto setu vychází nejsou na Standardu legální, ale kromě Modernu se můžou hodit i hráčům, kteří se věnují formátům Commander, Pauper, Vintage a Legacy (tzv. Eternal formáty). Co má Modern a všechny Eternal formáty společné, je to, že nerotují, tedy karty, které jsou v nich povoleny teď, nebudou časem vyřazeny (pokud nedostanou ban).

Tip: Přečti si článek Formáty hry Magic: The Gathering.

V tomto setu vychází nové karty i mechaniky, ale objevuje se i pár návratů do minulosti. Jeho součástí je 303 karet. Za setem Modern Horizons 2 nestojí žádný příběh, na rozdíl od přechozího setu Strixhaven. Najdeš tu ale hodně Merfolků a veverek.

Tip: Podívej se na všechny produkty Magic: The Gathering, které máme momentálně skladem.

Fetch landy

Tento set přináší zpět Fetch landy ze setu Zendikar, tedy dvojbarevné land karty, které ti za obětování a zaplacení jedné many umožní vyhledat si v knihovně jiný land určitého typu. Vyznačují se tím, že spojují nepřátelské barvy, tedy bílou a černou, modrou a červenou, modrou a zelenou, červenou a bílou a zelenou a černou. Výhodou je, že tento Fetch land nepřichází tapnutý. Jsou to ty nejlepší land karty v celém MTG. Najdeš je ve všech typech boosterů nového setu.

misty rainforest-min

Design karet

  • Karty s retro rámečkem. Ty najdeš v Draft a Set Boosterech, foilové i nefoilové. V Collector boosterech najdeš jen foilové karty z původního setu Modern Horizons s retro rámečkem.

generous gift-min

  • Karty bez rámečku a s jiným obrázkem, než byl na kartě v minulosti. Bez rámečku jsou i Planeswalkeři. Můžeš je najít v Draft, Set i Collector boosterech, foilové i nefoilové.

dakkon-mingeyadrone dihada-mingrist-min

  • Foil-etched karty. Kromě normálních foil karet můžeš narazit i na karty s úpravou foil-etched. Najdeš je ale jen v Collector boosterech, zato jsou v nich garantované. V každém Collector boosteru najdeš 1x foil-etched basic land, 1x foil etched common nebo uncommon kartu a 1x rare nebo mythic rare kartu.

greed

  • Extended-art karty, tedy karty, které mají zmenšené pole pro text a většinu karty zabírá obrázek bez rámečku. I na ty ale narazíš pouze v Collecter boosterech.

profane tutor-min

  • Sketch karty. To jsou karty, na kterých je místo finálního uměleckého díla pouze skica. Ty najdeš v Set boosterech, ale můžeš na ně narazit i v Draft boosterech. Tento typ karty je garantovaný v každém Collector boosteru.

urzas saga-min

Produkty

Kromě již zmíněných Set, Draft a Collector boosterů vychází i Set booster box a Draft booster box – tedy krabice 30 (Set) nebo 36 (Draft) boosterů. Posledním produktem, který je u nás na FYFTu dostupný, je Modern Horizons 2 Bundle, který zahrnuje 10 boosterů, jeden box na karty, 20 foil a 20 basic landů, 1 bundle promo kartu a počítadlo životů.

 

[Autor-Sony]