Nový MTG set Strixhaven je tu!

Společně s novým Magic: The Gathering setem tentokrát dostáváme i novou "plane" (nový svět v MTG multiverse), která se celá točí kolem Strixhaven – nejprestižnější kouzelnické školy ve vesmíru. A proto je hlavní téma této expanze (stejně jako české politiky) "Zpátky do školy!".

Tip: Všechny MTG karty najdeš v sekci Magic: The Gathering.

Strixhaven jsou v podstatě Bradavice (dokonce se tam hraje Mage tower, který nápadně připomíná famfrpál), akorát si na rozdíl od nich můžeme svoji kolej vybrat sami a nemusíme to nechávat na mluvícím klobouku. Na výběr je z 5 škol:

- Lorehold (červená+bílá)
- Prismari (modrá+červená)
- Quandrix (modrá+zelená)
- Silverquill (černá+bílá)
- Witherbloom (černá+zelená)

Každá škola má svůj vlastní přístup k magii a svou vlastní povahu. A jestli ještě nevíš, kterou si vybrat, pomůže ti v tom úvodní představení škol pro prváky.

 

Strixhaven přináší i pár nových mechanik

1. Learn

I na kouzelnické univerzitě je třeba se učit. Pokud zahraješ kartu s Learn abilitou, máš 3 možnosti. (1) Vzít si "Lesson" kartu, kterou máš mimo hru do ruky, (2) zahodit kartu a vzít si kartu, nebo (3) neudělat nic – abilita je dobrovolná a někdy holt nemáš žádné lekce mimo hru a ani kartu zahodit nechceš.

Jestli hraješ v kuchyni na stole, "karta mimo hru" znamená jakákoliv ze tvé kolekce. Na turnajích můžeš hledat jen v sideboardu.

2. Magecraft

Druhou novinkou je Magecraft. Tahle abilita se aktivuje pokaždé, když zahraješ nebo zkopíruješ instant nebo sorcery spell.

3. Modal Double-Faced karty (MDFC)

Tohle sice není novinka, ale v duchu učení si ji zopakujme. MDFC jsou oboustranné karty, které se v ruce chovají jako přední strana, ale zahrát je můžeš jako libovolnou variantu (přední nebo zadní). Ve hře se potom karta chová jako ta strana, kterou jsi zahrál(a).

 

Nový styl karet – Mystical Archive

Ve Strixhaven boosterech se objeví i nový styl úpravy karet. Nejvíc nadšení jsme z toho, že karty v tomhle stylu jsou V KAŽDÉM BOOSTERU!!??!?! Je garantovaná 1x v set boosteru, 1x v draft boosteru a 3x v collector boosteru.

Day of JudgmentWhirlwind DenialTime Warp

Navíc existují i japonské varianty (z těch jsme hodně odvaření). Na ty máš 50% šanci v collector boosteru, jinak je třeba dostat se k japonským boosterům.

MTG japonská variantaMTG japonská variantaMTG japonská varianta

Tak hodně štěstí při testech, uvidíme se o přestávce!

[Autor-Sony]