Nejdražší karty

Dejf a Franta ti ukážou nejdražší karty, které máme. Proč stojí tolik peněz?

Tip: Všechny karty najdeš v sekci Cardistry

První a nejdražší karty, které kluci představili, jsou Butterfly Bundle za 1400 korun. Vlastně ale za ty peníze získáš tři balíčky – jedny červené (v luxusní krabičce) a dvoje modré karty Butterfly. Tento pack se prodává, protože modré Butterfly už neseženeš. V balíčku červených najdeš i kartu s návodem, která tě naučí s balíčkem pracovat. Červený balíček je taky zajímavý v tom, že s ním jeho výrobce, Ondřej Pšenička, poprvé napálil Penna & Tellera, což je nejznámější kouzelnická soutěž. Samotné dva modré balíčky, Refill 2 Pack, můžeš pořídit za 800 korun a samotný červený balíček za 750 korun.

Když už se bavíme o kartách Butterfly, můžeš omrknout nejnovější edici Black and White/Silver/Gold.

Nejdražším single balíčkem jsou karty Black Dot od Anyone. Dříve existovaly tyto karty s červenou tečkou (2017) a vyhrály titul Karty roku. Na ofiko shopu tehdy stály 600 korun a na eBay se dnes prodávají za 2500 korun. Je možné, že se to stane i s touto edicí. Papír, na kterém jsou tištěny, je natolik oblíbený, že stojí za to je mít. Balíčku dominuje černá tečka, která je mimo střed karty v kombinaci s šedým podkladem a bílým rámečkem. 

Dalšími kartami jsou Ultimate Deck. Každá jednotlivá karta v balíčku představuje jedinečný příběh z děl klasického umění i dnešních předních ilustrátorů (každou kartu navrhl jiný designér). Krabička, ve které se prodávají, má speciální pečeť a propracované detaily. Inkoust je metalický.

Přesuneme se k Odyssey Elite Edition. Tyto karty máme z kickstarteru, proto jsou dražší. Speciální je na nich krabička, otevírá se odtrhnutím papíru. Jediné karty z videa, které uchováváme v bublinkové fólii. 

Následují karty Thermochrome. Ty jsi už mohl vidět v našem jiném videu. Jak už název napovídá, mají termoinkoust, tedy inkoust který reaguje na teplotu. Pokud po nich přejedeš prstem, červená barva se změní na žlutou, černá na modrou, ale jen na přední straně, ne na backdesignu.

Dalšími dost drahými kartami jsou zamilované My love karty v dárkové krabičce. Je to dobrý tip na svatební dar nebo valentýnský dárek pro partnera. Zajímavé na nich je, že když spojíš královnu a krále, vytvoří srdce, což můžou využít kouzelníci. Je to taky sběratelský kousek, protože jde o limitovanou edici 1314 karet (číslo znamená věčnou lásku). 

Jako poslední tu máme Paperwave Glyph. Opět jde o karty z kickstarteru, oficálně již vyprodané (bylo jich cca 2500 ks). Prvotním nápadem ke vzniku Paperwave Glyph karet bylo vyvrátit předsudky o tom, jak má balíček karet vypadat. To vedlo vytvoření různých kombinací glyfů a symbolů. Backdesign tvoří lístky, které jsou na každé kartě jiné, tudíž jsou vlastně značené. 

Ve videu kluci zmínili i skříňku na karty, takže pokud už jich máš víc, toto by se ti mohlo hodit :)

Tip: Pokud potřebuješ pomoci s organizací karet, přečti si článek Organizace karetní sbírky. Najdeš v něm spoustu tipů.

[Autor-dejf]