Tipy na dárky pro cardisty

Dejf ti v novém videu ukáže tipy na karty pro cardisty. Je libo karty na nejkvalitnějším papíře, tenoučké nebo foilované? A k čemu jsou dobré karty bez finiše?

Dejf se inspiroval Tondovými tipy na dárky pro speedcubery a přichází s modifikací pro cardistry.

Tip: Všechny karty, které máme aktuálně skladem, najdeš v sekci Cardistry

Bridge sized karty

Pokud víš, že se cardista trápí s velikostí karet při nějakých thumbcutech, zkus mu pořídit bridge karty. Jsou o něco menší na šířku, ale zas takový rozdíl to není. Pokud se jim cardista, který tento problém nemá, vyhne, je to dobře, protože by se pak musel přeučovat zase na normální karty.

Zajímavý koncept balíčku

Arrow – nové velmi zajímavé karty od Kevina Ho. Tento balíček je již z oficiálního obchodu vyprodán. Možná si říkáš: "Co je na tom, že tam jsou nějaké šipky?", ale tenhle balíček probudí trochu jiný druh kreativity, protože kromě toho, že cardista řeší jestli jsou karty face up or down, donutí ho tento balíček řešit i pootočení karty, na což není nikdo z nás zvyklý. Zabaví i na hodiny s flourishi, které už znáš. 

Tenký papír

Pro cardisty je papír opravdu důležité kritérium při výběru karet. Pokud chceš vyzkoušet něco nového, Dejf doporučuje karty Cohort blue (ne červené, mají jiný stock). Takhle tenké karty se jen tak nevidí. Pokud chceš ještě o něco prémiovější karty na stejném papíru, můžeš zkusit Republic nebo Marbles.

Foilované karty

Butterfly Karty, které mají zlatou nebo stříbrou hranu. Jsou známé ve světě kouzel jako skvělé kouzelnické karty. Ale jelikož my se specializujeme na cardistry, máme jejich neznačené verze. Nám cardistům jde totiž o papír, design a v tomto případě i o hrany. Při míchání těchto karet dostáváš úplně nový zážitek, který jsi nikdy s žádnými kartami nezažil, a to i v případě pokud zvolíš černé s matnou hranou. Je to takový kovový pocit, který si musíš zažít. Lesklé karty celkově vypadají zajímavě, a proto zkus i tento zdánlivě obyčejný Bicycle balíček. Má sice klasické hrany, ale zato lesklou zadní stranu. Dejf už je testoval a jsou natištěné opravdu kvalitně.

Touch

Tuto kategorii tvoří značka karet, pro cardistry ale kategorie sama o sobě. Vytváří zajímavé koncepty a karty s nejlepším papírem. Údajně dodavatel papíru, který mají tyto karty, už není, a proto je to možná jeden z posledních balíčků na tomto papíru, který je velmi měkký a odolný. Karty mají design jak pro packet cuty, tak pro vejíře z druhé strany.

Pro OG cardisty

Pokud ses učil podle videí cardistů Dan & Dave, určitě znáš karty Chicken Nugget. U nás najdeš reedici karet, které existovaly ještě před těmi, které znáš z jejich videí.

Karty bez finishe

Aviator – Dejf si občas hraje i s kartami bez finishe, protože ho baví testovat různé materiály. Tyto Aviator karty mají smooth finish, což znamená, že nemají prohlubně na vzduch, ale je na nich nános chemické ochrany. Dejf si je dost oblíbil, jelikož má ostatní karty dost ohrané a osahané. Najdeš je u nás i s jumbo indexem.

[Autor-dejf]