Tipy na dárky za vysvědčení

Konec školního roku se blíží a rodiče se trápí s každoroční otázkou - co koupit dětem za vysvědčení? Neboj, od toho jsme tu my s naším článkem - tady nešlápneš vedle. Nechceme, aby mladá generace trávila čas u počítače nebo mobilu - čas je to nejcennější, co máme, a je třeba po využít produktivně. Dáme ti tedy několik tipů na dárky za vysvědčení, které určitě neskončí zaprášené v šuplíku.

opt_co-koupit-za-vysvedceni-konec-roku

Spousta koníčků navazuje na školu - ale ne způsobem, který nikdo nemáme rád. Nenásilným způsobem nás naše učení se novým skillům posouvá dál a dál a dává nám motivaci zlepšovat se i v ostatních věcech. Od přírody prostě chceme být nejlepší.

Tip: Pokud víš, že tvoje dítě má nějakou partičku kamarádů, která spolu ráda tráví čas, můžete se s ostatními rodiči dohodnout a koupit jim stejný dárek, ať si vybudují vlastní malou komunitku okolo nového koníčku.

Je teplo! Co takhle vyrazit na vzduch?

Správný dárek za vysvědčení by měl jak zabavit, tak i mít pozitivní vliv na zdraví. Začíná léto, a tak se jako nejlepší varianta jeví načerpání vitaminu D na hřejícím sluníčku! Proto dej svému synovi či dceři (případně vnuku či vnučce) něco, při čem provětrá jak svaly, tak i mysl.

Kendama protáhne všechny svaly

Nebyl by to FYFT, kdyby nedoporučil kendamu všude, kde se dá - je totiž tak nějak pro každého, kdo se rád hýbe a má rád výzvy. Stojíme si za tím, že kendama je hračka, která má pozitivní vliv snad na vše - koncentraci, motoriku, trpělivost, balanc... Při kendamování zapojuješ snad všechny svaly a někdy dokonce i hlasivky, když ti trik delší dobu nejde.

Kolem kendamy je navíc naprosto skvělá komunita, která spolu pravidelně tráví čas například na kendama středách nebo eventech, které ve FYFTu pořádáme. Kendama neuvěřitelným způsobem dokáže spojit napříč různé věkové kategorie a dokáže stmelit partičky například právě ve škole.

Tip: Mrkni na tutoriály, jak na triky s kendamou

Discgolf - Tokyo Drift do koše!

Slyšel/a jsi o discgolfu? Je to taková levnější varianta golfu. Akorát bez míčků. A bez hůlek.

Cílem je ukořistit všechny jamky (tedy koše s řetězy) rozmístěné různě po parku. Tam tě čekají různé překážky všeho druhu - největším nepřítelem jsou ale bezkonkurenčně stromy. Zasekávání disku do větví není nic neobvyklého, proto přibalit nějakou skládací tyčku není od věci. Nebo prostě shazuj botou a doufej, že tam nezůstanou viset spolu.

Při discgolfu se mládež zabaví a může projevit svou kompetitivní povahu

Ultimate Frisbee, ultimátní zábava

Ačkoliv se může zdát, že disk jako disk, není tomu tak. Každý jednotlivý létající talíř má své vlastní fyzikální vlastnosti.
S Frisbee se hraje sport, jemuž říkáme Frisbee Ultimate. Je to sport podobný americkému fotbalu, s prvky klasického fotbalu a basketbalu. Akorát s rozdílem, že ve vzduchu ti místo míče plachtí talíř. Ten se snadno chytá a ještě snadněji se hází.

Pokud tedy tvůj syn miluje fotbal, ukaž mu tuhle super alternativu!

Mimochodem, s frisbee se ale nemusí hrát jenom Ultimate - dají se s ním dělat i různé freestyle triky, házení v parku nebo dokonce na házení se psem. Nebo můžeš zvolit třeba bumerang - možností je spousta. A teď už víš, jak si okořenit rodinnou procházku

Tip: Mrkni na návody Jak hrát Frisbee Ultimate a Základní a pokročilé hody do hry Frisbee Ultimate.

Juggling přináší spoustu možností

Juggling neboli žonglování nemusí být pouze o míčcích. Žonglovat se dá i s kruhy, kužely, lahvemi, diabolem, kontaktními koulemi, poikami nebo třeba s flowersticky.

V rámci juggle si vybere každý. Juggle spojuje hlavně komunita! Taky jde určitým způsobem i o rytmus a rovnováhu. Všechno vyžaduje spoustu trpělivosti a trénování, něco méně (pen spinning), něco více (žonglovací kužely), všechno je ale efektní a vytře ostatním zrak! Až tvůj syn nebo dcera bude třeba v baru předvádět žonglování s lahvemi, bude vědět, komu poděkovat.

Tip: Zajímá tě, jak žonglovací vybrat míčky a jak na žonglování se 3 míčky? Koukni na naše články. 

Menší skill toys přímo do kapsy!

Super dárkem za vysvědčení může být také nějaká malá skilltoy, která se dá hodit do kapsy a nezabere příliš místa. Přeci jen při prázdninových radovánkách a užívání sluníčka se nikomu nechce tahat těžký batoh. Pojď se podívat na pár typů skladných hraček, které tvoji kapsu nepotrápí ani finančně, ani svou vahou.

Fingerboard aneb menší verze skateboardu

Umět jezdit na prkně prstama, to je teprve umění! Oproti skatu můžeš mít fingerboard vždycky v kapse, a sjet tak každou kuchyňskou linku nebo umyvadlo, které potkáš. Profesionální fingerboardy se dělají ze dřeva a jsou podstatně dražší. Levnější fingerboardy se ale hodně posunuly a na začátek je ideální TechDeck za pár stovek.

Pořídit můžeš i speciální rampu na fingerboard. U nás ve FYFTu máme navíc cool bazén přímo na fingerboard a pořádáme Fingerboard Jamy!

Begleri - svižná antistresová skilltoy

Begleri je malá skill toy původem z Řecka. Je maličké, vejde se úplně všude a je ideální pro zbavení se stresu. Může posloužit jako skvělá pomůcka při učení se na zkoušky (i když v létě od toho bude, naštěstí, klid) a zaměstná neposedné ruce.

Ideální je učit se nové triky, ale počítat s tím, že to nepůjde hned, i když to vypadá relativně jednoduše. Při učení se nových triků není od věci učení prokládat již osvojenými triky - dodává to sebevědomí!

Tip: Mrkni na naše články Co je to begleri a Základní triky s begleri

 

Drone Racing aneb dárek za všechny prachy

Jestli chceš jako dárek za vysvědčení darovat něco opravdu spešl, mrkni na Drone Racing. Jestli tvoje dítě nebylo lajdák, má vysvědčení s vyznamenáním a ty to chceš náležitě ocenit jeho výsledky, s Drone Racingem nešlápneš vedle. FPV drony ještě nejsou totiž tak proslavené a nemá je jen tak někdo.

FPV drony nejsou ledajaké drony, které známe z doslechu. Poslouchají tě totiž na slovo a nejsou schopny samy držet stabilně ve vzduchu. Díky tomu ale dokážou dělat různá salta a přemety. Při létání máš většinou nasazené FPV brýle, díky kterým si přijdeš, jako bys seděl/a přímo v kokpitu stíhačky. Dron ovládáš pomocí vysílačky.

Pozor! FPV drony jsou extrémně návykové a málokoho, kdo se naučí létat, omrzí. Vybrat si můžeš ze tří základních stylů létání - závodění (racing), freestyle a cinematic. Radost by ale určitě udělal i malý whoop, se kterým se dá létat dokonce i po bytě a prolétávat různé úzké překážky.

FPV drone racing s sebou nese spoustu zodpovědnosti a rozvíjení nových skillů, jako je třeba pájení. Všichni FPV piloti jsou navíc jedna velká přátelská skupina, která si vždy navzájem pomůže. A nikdy se nestane, že by pilot nesehnal parťáka na lítání - to snad jen pokud je průtrž mračen nebo deset pod nulou.

Tip: Doporučujeme zvolit variantu RTF. Set obsahuje vše, co je třeba k okamžitému letu.

Nezapomeň mrknout na články o Drone Racingu, najdeš tam články o všem, co tě k FPV dronům zajímá

 

Věříme, že jsi našel/a vhodný dárek za vysvědčení, a těšíme se někdy ve FYFTu! 

[Autor-Ája]