📣 Den dětí se blíží! 🎁 Využij až do 1.6. kód "DENDETI" a získej SLEVU 10% na cokoliv.

Jak skládat rychleji? | Speedcube tipy

Skládáš Rubikovu kostku mezi minutou a 20 sekundami? Poradíme ti, jak skládat rychleji a jak se dostat pod magickou hranici 20 sekund! 

Pro lepší pochopení jsme vytvořili schéma pomyslných "Skill Levels", se kterými jdou ruku v ruce naše čtyři návody na skládání Rubikovy kostky. Levely 1-4 odpovídají jednotlivým natočeným tutoriálům a level 5 - tedy ten nejtěžší, spočívá ve více videích, které postupně doplňujeme na náš YouTube kanál.

Na tomto schématu jde skvěle vidět, jak se můžeš v rámci CFOP metody neustále zlepšovat. U každého levelu můžeš vidět i čas, který by měl odpovídat konkrétním znalostem. 

 5 tipů, jak se zrychlit ve skládání Rubikovky

Tip: Sháníš klasickou 3x3 kostku? Podívej se, jaké zrovna máme skladem v sekci 3x3x3. Jestli sháníš příslušenství nebo jiné tvary, omrkni celou sekci Speedcube.

1) Vkládání párů dozadu

Důvodem, proč tohle dělat, je zmenšení počtu slepých slotů, což ti výrazně pomůže v Lookaheadu. Solvy pak budou mít výrazně méně pauz a tím pádem budou rychlejší - ty budeš rychlejší!

2) Využívání jiných slotů

Nováčci často krkolomně skládají páry způsobem, jaký znají, tudíž přes U2, a to na hodně tahů. Často je to úplně zbytečné. Jde to udělat mnohem jednodušeji - spojit a rovnou vložit. Sice se tím poškodí jiný slot, ale když není složený, tak to přece nevadí. Navíc to pomáhá i při úchopu kostky.

3) Strategie rotování

Obecně platí, že když skládáš první pár do předních slotů, rotuješ tak, aby pár byl vzadu. V některých situacích to jde udělat ale ještě chytřeji. Když je člověk pravák, preferuje tahy pravačkou. A někdy, pokud na začátku vložíš levačkou, zbytek už můžeš dělat jen rukou pravou a být tak rychlejší.

4) Využívání F a f tahů na poslední páry

I když na F tahy nemusíš být zvyklý, vyplatí se a ušetří ti rotace.

5) Neskipovat DOT OLL za každou cenu

Začátečníci si často myslí, že DOT OLL jsou pomalé algoritmy, což je sice někdy pravda, ale to hodně záleží na konkrétních případech

[Autor-Ája]