Nejlepší hry (nejen) na oslavu narozenin

Blíží se narozeniny tvých přátel nebo rodiny a hledáš způsob, jak zpestřit narozeninovou oslavu? Snažíš se najít odpovědi na otázku - "Jaké jsou nejlepší společenské hry na párty?" Už nemusíš hledat. Máme pro tebe výběr moderních párty her, které oživí každou akci!

Párty hry jsou totiž skvělým způsobem, jak propojit lidi, povzbudit interakci a vytvořit atmosféru plnou zábavy a smíchu. A naštěstí existuje spousta her, které jsou ideální pro oslavy narozenin - od deskových her přes karetní hry až po venkovní hry.

Tip: Všechny zábavné hry na párty najdeš v naší sekci Párty hry. Úplně všechny druhy her pak najdeš v kategorii Hry.

 

1. Slovní

Slovní hry zaručeně rozproudí každou párty! Využíváš své jazykové znalosti, většinou v podobě definic a synonym slov. Hledáš spojení mezi různými slovy a jejich významy. Jednak je to sranda, jednak to rozšiřuje tvoji slovní zásobu a trénuje mozek.

Takže ať už jsi na večírku s kamarády nebo s rodinou, slovní hry tam zkrátka nesmí chybět!

Krycí jména

Krycí jména je hra plná intrik a zábavy, která spojuje kreativitu, komunikaci a schopnost dedukce. Hra je nesmírně chytlavá a jedna partie nikdy nestačí. Množství kartiček se slovy a karet nápověd nabízí nepřeberné množství kombinací, díky kterým se hra nikdy neohraje.

Dva týmy proti sobě soupeří v tom, kdo dříve najde své agenty (slova). Kapitán z každého týmu dává nápovědu v podobě slova a čísla. Slovem můžeš naznačit nadřazenou kategorii a číslo udává, ke kolika slovům se daná nápověda vztahuje.

Top 10

TOP 10 je vzrušující a odvážná párty hra, která rozproudí atmosféru a přinese spoustu zábavy všem, kdo se do hry zapojí! 

Jeden z hráčů přebírá roli kapitána - jeho úkolem je rozdat ostatním hráčům náhodně kartičky s čísly 1-10, vylosovat si kartu se situací a tu nahlas přečíst. Ostatní hráči ve směru hodinových ručiček na situaci reagují podle toho, jaké číslo mají na kartičce. 

Číslo 1 představuje naprosto běžnou reakci na danou situaci, naopak číslo 10 symbolizuje tu nejvíc ulítlou možnost. Kapitán má za úkol správně seřadit odpovědi svých spoluhráčů podle stupnice, od 1 po 10.

Dixit

Dixit je kreativní a zábavná hra, která vyžaduje trochu fantazie a schopnost porozumět myšlenkám ostatních hráčů. Hráči dostanou sadu šesti karet s obrázky a každý si postupně vyzkouší roli vypravěče, jehož úkolem je, co nejlépe slovně popsat, jaký obrázek se nachází na kartičce.

Může vyprávět pohádku, zpívat písničku nebo složit básničku, fantazii se meze nekladou! Cílem ostatních hráčů je uhodnout, jakou kartičku vypravěč popisuje. Je to ideální hra jak pro partu kámošů, tak pro rodinnou oslavu.

2. Dexterity

Hry, které k úspěchu vyžadují šikovnost, dobré reflexy, koordinaci oka a ruky a mnohdy i výdrž a fyzičku. Tyhle hry jsou jako dělané pro párty a oslavy, protože jsou jednoduché a rychlé k pochopení.

Jenga

Jenga je hra plná napětí, která prověří šikovnost tvých rukou! Je tristně jednoduchá, zábavná, ale dokáže pořádně zaměstnat tvé mozkové buňky. Vytahuj dílky ze spodu věže a stav další patra, ale dávej pozor, aby věž nespadla. Jedno špatné rozhodnutí a celá stavba se může zhroutit! Prohrává ten, komu věž spadne.

Pokud chceš posunout laťku zábavnosti ještě výš, popiš jednotlivé dílky ze stran úkoly a otázkami tak, aby při hře nebyly vidět. Kdo vytáhne dílek, musí odpovědět na otázku nebo splnit úkol, a pak klasicky položit dílek na vrch věže.

Máš obavy, že klasická jenga už nikoho moc nenadchne? Pořiď její giant verzi, kterou můžete hrát třeba na zahradě nebo v parku!

Kubb

Znáš Kubb? Je to ideální hra na zahradní párty, oslavy a nebo jen prostě do parku. Hraje se na dva týmy, přičemž každý tým může mít 1 až 6 členů. Cílem je shodit soupeřovy kubby (dřevěné špalíčky) a nakonec samotného krále. 

Kubb se dělá v několika variantách - Family verze je lehčí než originál, a je tak vhodnější pro děti. Naopak těžší variantou je Kubb s čísly, kde musíš přehodit soupeřovo skóre. Sáhnout můžeš i po malé kapesní verzi, která je tááák roztomilá!

Hra na kočku a namiř 

Hra na kočku a namiř je silně návyková pinballoidní magnetická hra od tvůrců Výbušných koťátek, která tě vtáhne do světa nekonečného zápolení a strategických manévrů! Hraje se ve dvojicích a cílem hry, je dostat kuličky jedné barvy na soupeřovi stranu herního plánu.

Pokud chceš do hry zapojit více lidí, můžeš využít tzv. pavouka - vytvoříš dvojice, které si proti sobě zahrají, kdo vyhraje, utká se v další hře s vítězem z jiné dvojice, a tak dále až k jedinému vítězi. Připrav se na napínavé souboje a nekonečnou zábavu!

3. Skryté role

U stolu má někdo tajemství a ty musíš přijít na to, kdo. Očekávej lži, blafování a obviňování se navzájem. Většinou má každý skrytou roli a cíl, kterého musí dosáhnout!

Sabotér

Sabotér je fantasy karetní hra plná nezbedných sabotérů! Princip hry je jednoduchý, ale plný strategických rozhodnutí - skládej karty na stůl tak, aby vytvářely spojité tunely a dostaň se k tajemnému pokladu. Nicméně nezapomeň, že v každé hře se vyskytují nejen stateční trpaslíci, ale také lstiví sabotéři. 

Čím více hráčů se zapojí do hry, tím větší je možnost, že se na tebe v tunelu vynoří další nebezpeční sabotéři, kteří se snaží zmařit tvoje plány a zmocnit se pokladu. Buď připraven(a) na nečekané útoky a překážky, které tě budou čekat na každém kroku, a ukaž své dovednosti a strategické myšlení.

Kostková hra Bang!

Kostková variace na populární karetní hru Bang! Ještě jednodušší a ještě zábavnější, než kdy dřív. Místo karet házíš kostkami a dle hozených symbolů vyhodnocuješ akce - tahy jsou svižnější a hrací doba kratší. Když vypadneš první, nemusíš se bát, že bys dlouho čekal(a) na další partii.

Staň se ikonickou postavou z divokého západu! Připoj se ke strážcům zákonu a chraň město před bandity, nebo se staň banditou a snaž se přepadením získat bohatství a moc! Zanedlouho začnou létat kulky!" Bang, Bang, Bang! Kdo z této přestřelky nakonec vyjde jako vítěz?

Secret Hitler

Secret Hitler je unikátní a napínavá párty hra plná politických intrik a zrádných manévrů, kterou můžete hrát v pěti až deseti hráčích. Na jedné straně stojí liberálové, kteří usilují o prosazení demokratických principů a svobodného rozhodování, zatímco na druhé straně se nacházejí fašisti, kteří tajně usilují o diktátorskou vládu.

Ve světě Secret Hitler není nic tak, jak se zdá. Kdo je skrytý Hitler? Kdo je zrádný fašista? A kdo je oddaný liberál? Intriky, lži a manipulace jsou denním chlebem, zatímco hráči se snaží odhalit pravdu a ochránit své ideály. Která strana dříve prosadí určitý počet svých zákonů, ta se stává vítězem.

4. Vědomostní

Hry, které nejen otestují tvoje znalosti a schopnosti zábavnou formou, ale taky dají prostor pro srandu a trapasy, které budou vzpomínkou ještě dlouho po tom, co oslava skončí.

Desítka

Vědomostní hry jsou fajn, ale spousta lidí ztrácí pozornost při čekání, něž hráč odpoví. S Desítkou to je jiný level - tady na svůj tah nečekáš! Navíc si nemusíte dávat kámen, nůžky a papír o to, kdo bude skóre zapisovat, v krabici najdeš smartbox, který ti sám počítá body!

Čeká na tebe přes 200 okruhů a 2000 otázek - u některých otázek odpovíš číslem, barvou, určením doby, pořadím či rozhodneš, jestli jsou odpovědi pravdivé, nebo nepravdivé. Konec hry si můžete určit sami, můžete hrát do 10 vítězných bodů nebo třeba do 20.

Cortex

Vědomostní hra Cortex kombinuje různé typy úkolů a výzev, které pořádně otestují tvoji paměť, pozornost a schopnost logického myšlení! Těšit se můžeš na celkem 8 typů úkolů – Dvě věci najednou, Postřeh, Čtverce, Analýza, Jedinečnost, Kombinace, Cesta a Dotyková výzva.

Hra umí skvěle pobavit - každé kolo totiž přináší něco nového a hráči se nikdy nebudou nudit, protože každý úkol je jiný a vyžaduje odlišný přístup. Zaručujeme ti, že se hra bude líbit všem generacím od těch nejmenších po ty nejstarší.

Česko: Otázky a odpovědi

Ověř si zábavnou formou znalosti celé rodiny nebo party kámošů týkající se naší země. Přes 2000 otázek na 400 kartičkách ti zajistí hodiny a hodiny zábavy - Víš, kde v Beskydech stojí socha Radegasta? Ve kterém kraji leží Kadaň?

Otázky jsou rozdělené do 6 okruhů: historie, kultura, příroda/technika/věda, geografie, sport a různé. K tomu, abys ve hře zvítězil(a), budeš potřebovat kromě znalostí i trochu toho štěstí.

5. Dedukční

Dedukční hry jsou skvělým způsobem, jak si otestovat své deduktivní schopnosti a zároveň se zabavit s kamarády. Budeš muset zapojit logiku, strategii a schopnost číst mezi řádky.

Představ si

Skvělá párty hra na každou oslavu, při které musíš zapojit velkou dávku představivosti. O co jde? Pomocí obrázků, symbolů nebo hologramů musíš ostatním hráčům naznačit slovní spojení, pojmy nebo třeba známé postavy tak, aby je uhodli. Kombinuj, skládej, překrývej nebo vytvoř animaci, abys co nejlépe vystihl(a) to, co máš na mysli.

Nepotřebuješ žádnou hradí desku, jen balíček karet a obyčejný stůl. A pravidla? Ty jsou tak easy, že je pochopí snad každý. Bod získá ten, kdo uhodl i ten, který zobrazoval, a vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Koncept

Koncept je skvělá párty hra až pro 12 hráčů a tvým úkolem je uhodnout slova naznačená pomocí nápovědy ze symbolů. Ano správně - žádné slovní nápovědy, zvuky nebo posunky, jen a jen symboly na herním plánu.

Dejme si příklad - tvé slovo je netopýr. Figurku položíš na symbol zvířete, potom položíš černou kostičku na symbol černé barvy a naposledy označíš symbol noci, protože netopýr je aktivní především po setmění.


Milostný dopis

Zábavná dedukční hra jen se 16 kartami, která ti vytrhne trn z paty na každé oslavě! Hru začínáš s jednou kartou v ruce a začátku tahu si dobereš z balíčku další kartu. Potom si vybereš jednu ze dvou karet, které právě držíš a zahraješ jí.

Ta jedna karta, kterou máš v ruce, představuje člověka, který má tvůj dopis. Poslíček se ale během hry při vykládání a dobírání karet může měnit. Kolo vyhraješ tak, že budeš mít na jeho konci v ruce kartu s nejvyšší hodnotou nebo zůstaneš poslední ve hře.

[Autor-Lucka]